Klasy mundurowe

Obóz wojskowy Hard Drill’2020


Poligon, który szczęśliwie zakończyliśmy potwierdził, że słońce jest miłym, aczkolwiek nie niezbędnym elementem skutecznego działania. Padało a nawet czasami lało, jednak ducha to nie zgasiło, zapału nie ostudziło, planów nie rozmyło i szyków nie pomieszało, a nawet się przydało, gdyż powszechnie wiadomo, że po deszczu wszystko rośnie!
Wzrosły umiejętności, wzrosło też zainteresowanie poezją.

Czytaj więcej

Obóz klas mundurowych

Już w poniedziałek 28 września klasy wojskowe i policyjne wyjeżdżają na coroczny jesienny obóz sprawnościowy do Siamoszyc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pomimo mało optymistycznych prognoz meteo życzymy pogody w sercu i świetnej zabawy!

Prosimy zapoznać się z Regulaminem Obozu

Czytaj więcej

Klasy mundurowe – wytyczne i zakup

Prosimy zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi umundurowania oraz oferty zakupu.

Klasy Mundurowe – Informacje

Czytaj więcej

Święto Niepodległości!

Bo jak nie my to kto?
Coroczną tradycję i zaszczytny obowiązek uczestniczenia w obchodach Święta Niepodległości spełniliśmy godnie i licznie nie wiele ustępując umiejętnościami żołnierzom i funkcjonariuszom innych służb uczestniczących w uroczystościach.

Czytaj więcej

Obóz klas mundurowych

Zakończył się właśnie obóz wojskowy klas 2 a w ubiegłym tygodniu klas 1. W Siamoszycach spędzaliśmy czas na różnorodnych zajęciach sprawnościowych i surwiwalowych. Były marsze z użyciem map wojskowych, budowanie schronień, techniki rozpalania ogniska, przygotowanie posiłku w trudnych warunkach, wspinaczka po skałach, przetrwanie na pustyni błędowskiej.

Czytaj więcej

Wiosenny spacer kadeta

Zbliża się koniec roku, co oznacza, że nadszedł czas na podsumowanie szkolenia i pochwalenie się swoimi umiejętnościami.
Wszyscy kadeci technikum stanęli w szranki i wybrali się na „spacer”.

Czytaj więcej

Wyjście klas mundurowych na strzelnicę

W dniu 28.03.2019 klasy mundurowe rozpoczęły mocnym akcentem wiosenny sezon strzelecki. Klasy pierwsze odbyły strzelanie z karabinka AKMs, a klasy drugie strzelały ze strzelby gładko-lufowej Mosberg. Huku i emocji było wiele, ręce się trzęsły ale nie wpłynęło to na wyniki, które jak widać okazały się całkiem przyzwoite. Poniżej kilka zdjęć!

Czytaj więcej

Reprezentacja klas mundurowych w miejskich obchodach

Uczniowie z klas mundurowych uczestniczyli w Warcie Honorowej na mogiłach zasłużonych dla Śląska z okazji dnia Wszystkich Świętych. Zachęcam do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia!

Czytaj więcej

Dzień Patrona Szkoły

W piątek 5 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Była to patriotyczna uroczystość w trakcie której odbył się Apel Poległych ku czci bohaterskich obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Uczniowie klas pierwszych ślubowali uroczyście na sztandar szkoły natomiast wybrani uczniowie klas starszych odebrali awanse na wyższe stopnie. Poniżej zdjęcia z uroczystości:

Czytaj więcej

Obóz klas mundurowych

Zakończył się jesienny obóz klas mundurowych. Mimo kapryśnej pogody wszyscy wrócili cali i zdrowi w doskonałych humorach. Tygodniowy pobyt w malowniczych okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej bogaty był w program dodatkowych zajęć i wyjść w teren! Zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami!

Czytaj więcej

Obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie mundurowi Technikum nr 8 uczestniczyli w miejskich obchodach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. W piątek, 2 marca uczestniczyliśmy w koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „O wolną Polskę”.
Była to muzyczna wędrówka przez historię zmagań o wolną Polskę. W repertuarze były nie tylko akcenty walk o odzyskanie niepodległości, ale także późniejsze losy naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej

Nowe uregulowania obowiązujące w klasach mundurowych

Zachęcam do zapoznania się z nowymi dokumentami związanymi z funkcjonowaniem klas realizujących innowację pedagogiczną „Obronność i Zarządzanie Kryzysowe”

REGULAMIN KLASY MUNDUROWEJ

REGULAMIN PRZYZNAWANIA STOPNI

Czytaj więcej

Awanse Kadetów klas mundurowych

Awans na kolejny stopień jest uhonorowaniem określonych postaw i wyników
w nauce kadeta. Awanse kadetów Technikum nr 8 nadawane są po klasyfikacji semestralnej, mają na celu promowanie systematycznej pracy i nauki kadetów.
Lista awansowanych kadetów klas 1 na stopień:

Czytaj więcej

Wycieczka do laboratorium kryminalistycznego WSZOP

Kadeci klas mundurowych odwiedzili laboratorium kryminalistyczne Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.  W trakcie spotkania z kadrą dydaktyczną uczelni poznawano techniki kryminalistyczne, praktycznie dokonywano zabezpieczania śladu kryminalistycznego jako dowodu materialnego w procesie wykrywczym.
Fajny ciekawy dzień, ciekawe zajęcia, nowe doświadczenia. Zachęcam do obejrzenia zdjęć poniżej!

Czytaj więcej

Klasy pierwsze strzelają!

 Kadeci klas 1 odbyli pierwsze strzelanie, rywalizując w strzelaniu z 9 mm pistoletu maszynowego UZI. Najlepszymi strzelcami okazali się: Mikołaj MARZEC oraz Mateusz NALEPA zdobywając po 90 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się Paweł STANKIEWICZ zdobywając 86 pkt i Jakub PIOTROWSKI z 81 pkt. Najcelniej z dziewcząt strzelała Julia RUDECKA zdobywając 77 pkt. Wszystkim Kadetom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Czytaj więcej

Relacja z obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada -jak co roku – liczna grupa uczniów klasy wojskowej uczestniczyła pod dowództwem płk Sławomira Krzemińskiego w miejskich obchodach rocznicowych Odzyskania Niepodległości Polski. Po uroczystej mszy świętej w katowickiej katedrze, miał miejsce uroczysty pochód pod pomnik gdzie odbyły się oficjalne uroczystości rocznicowe. Młodzież naszej szkoły nie zawiodła i doskonale prezentowała się pośród innych formacji mundurowych biorących udział w uroczystości! Zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami!

Czytaj więcej

Udział klas mundurowych w uroczystościach miejskich

Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w miejskich uroczystościach upamiętnienia miejsc kaźni i pamięci wybitnych Polaków i Ślązaków. Zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami poniżej…

Czytaj więcej

Zawody strzeleckie

W dniu 26.10.2017 r. odbyły się zawody strzeleckie Kadetów klas 2. W zawodach uczestniczyło 18 uczniów, którzy rywalizowali w strzelaniu z 9 mm pistoletu CLOCK oraz 9 mm pistoletu maszynowego UZI.

W strzelaniu z pistoletu CLOCK bezkonkurencyjny okazał się NOWAK Piotr zdobywając 69 pkt. II Miejsce zajął SZWARC Krzysztof z 67 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się  KLAJA Jakub z 63 pkt.

Czytaj więcej

Obóz klas mundurowych

Od 18 do 22 września odbył się obóz klas mundurowych. W wyjeździe brały udział klasy pierwsze. Mimo deszczowej aury młodzież realizowała ambitny program sprawnościowo  – taktyczny. Zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami!

Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2 marca odbyła się w Naszej Szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To stosunkowo młode Święto mające na celu upamiętnić Żołnierzy którzy walczyli i poświęcili swoje życie na rzecz wolnej Polski, nie zgadzając się na system polityczny narzucony nam przez wschodniego sąsiada.

Czytaj więcej

Miejskie obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Klasy mundurowe Technikum nr 8 jak co roku brały udział w miejskich obchodach Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Zachęcam do zapoznania się z fotorelacją.

Czytaj więcej

Obóz wojskowy

Tradycyjnie – jak co roku – uczniowie realizujący innowację wojskową wyjechali na obóz. Tygodniowy pobyt bogaty był w szereg zajęć i ćwiczeń sprawnościowych. Zachęcam do zapoznania się z fotorelacją z wyjazdu!

Czytaj więcej

Mundury wojskowe – informacje

WAŻNE!   WAŻNE!   WAŻNE!   WAŻNE!

  •  ZAKUP UMUNDUROWANIA JEST SPRAWĄ INDYWIDUALNĄ KAŻDEGO UCZNIA I WINIEN BYĆ DOKONANY DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO.
  • PRZEDSTAWIONA OFERTA JEST JEDNĄ Z WIELU MOŻLIWOŚCI ZAKUPU. NIE JEST OBOWIĄZKOWA, JEJ ZALETĄ JEST NISKA CENA WYNIKAJĄCA Z ILOŚCI KUPUJĄCYCH.
  • SZKOŁA NIE JEST STRONĄ W ZAKUPIE, ŚWIADCZY JEDYNIE UPRZEJMOŚĆ KUPUJĄCYM -> MNIEJSZY WYDATEK I  SPRZEDAWCY -> WIĘKSZY OBRÓT.
  • WSZYSTKIE KWESTIE ZAKUPU, PŁATNOŚCI, EWENTUALNYCH REKLAMACJI ODBYWAJĄ SIĘ W RELACJI KUPUJĄCY RODZIC <-> SKLEP.

 

Zasady zakupu w sklepie „Commando”:

  1. Zakupu należy dokonać z takim wyliczeniem, aby w dniu rozpoczęcia roku szkolnego uczeń posiadał stosowne umundurowanie.
  2. Nie należy zostawiać sprawy zakupu na koniec sierpnia, zakup potrw...
Czytaj więcej

Klasy wojskowe w Technikum nr 8

Zachęcamy do wyboru klas mundurowych – wojskowych a od września 2016
– również policyjnych!

Czytaj więcej

Obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Klasa wojskowa Naszej Szkoły brała udział w obchodach rocznicowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdjęcia z defilady możemy już podziwiać poniżej!

Czytaj więcej

Zajęcia na ściance

Tydzień temu klasa Ia  a w tym tygodniu również klasa IIa pod opieką Pana Ireneusza Walugi były w Akademi Wychowania Fizycznego w Katowicach na zajęciach ze wspinaczki.

Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie jak i zamienić kilka zdań z mistrzem Polski w biegach narciarskich Maciejem Staręgą.

Czytaj więcej

Rocznica Odzyskania Niepodległości

W przeddzień naszego największego Święta Narodowego  – Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski w Naszej Szkole odbyła się uroczysta, podniosła i patriotyczna akademia z tej okazji. Uroczystość przygotowała klasa 3L Technikum Lotniczego. 11 Listopada na uroczystych obchodach miejskich Szkołę reprezentowała grupa mundurowa. Na tle innych grup jak co roku prezentowała się doskonale :). Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej

Dzień Patrona Szkoły

12 października obchodziliśmy  Dzień Patrona  Naszej Szkoły. Wszyscy mieliśmy okazję przypomnieć sobie bohaterską obronę Poczty Polskiej w Gdąńsku. Był to również dzień, w którym uroczyście przyjęliśmy  do swojego grona uczniów pierwszej klasy. Całość akademii miała bardzo podniosły, patriotyczny charakter a uroczystość tą przygotowała pani Beata Maciej wraz z klasą 2a. Zachęcam do zobaczenia fotek :).

Czytaj więcej

Obóz wojskowy’2015

W związku z organizowanym przez Szkołę i majora Zalewskiego obóz przekazuję z dowództwa naczelnego najważniejsze informacje:

Czytaj więcej

Darmowe mundury dla klas pierwszych!!!

Dzięki współpracy Technikum nr 8 z Ministerstwem Obrony Narodowej szkoła otrzymała mundury wojskowe. Każdy uczeń, który od września rozpocznie naukę w naszej szkole i wybierze profil wojskowy, otrzyma mundur za darmo!

Czytaj więcej

Obóz wojskowy – dokumentacja

Dokumentacja związana z wyjazdem majowym na obóz wojskowy – do pobrania:

wyposażenie uczestnika-1

regulamin uczestnika-2-1

Plan-T-8 Katowice-1

plan dnia 1-1

oświadczenie rodziców-1

Czytaj więcej

Wyjście klas wojskowych na strzelnicę

Klasy wojskowe doskonaliły ostatnio swoje umiejętności strzeleckie pod czujnym okiem opiekuna – mjr Szewczyka.

Fotorelacja poniżej.

Czytaj więcej

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Cześć wojskowa uczniów reprezentowała Naszą Szkołę 11 listopada  na miejskich uroczystościach rocznicowych odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości miały miejsce na placu pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się obchody rocznicowe (godz. 12.30), poprzedzone mszą świętą w archikatedrze Chrystusa Króla (godz. 10.30).
Odbył się apel pamięci, składanie wieńców i wojskowa defilada.

Czytaj więcej

Dzień Patrona Szkoły

W piątek 3 października w Dzień Patrona Szkoły – Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku – odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych technikum.
Po części oficjalnej odbyły się konkursy dla naszych nowych uczniów w których mogli się wykazać siłą, pomysłowością i wytrzymałością.
Uroczystość przygotował pan Rafał Laska wraz z klasą 2A.

Czytaj więcej

Stopnie wojskowe w Naszej Szkole

Uczniowie, będący uczniami Technikum nr 8 w klasach mundurowych mogą starać się o uzyskanie stopnia wojskowego. Stopień nadaje Rada Pedagogiczna Szkoły po wniosku Pana Pułkownika Czesława Płonki. Stopień to wyróżnienie za rzetelne wykonywanie obowiązków szkolnych – dobrą średnią ocen, frekwencję, reprezentowanie Szkoły na zewnątrz oraz inne sukcesy i osiągnięcia.

Czytaj więcej