Projekty Unijne

I to już koniec!

Erasmus+ Energetycznie w Dorosłe Życie!

Zakończyliśmy szczęśliwie naszą hiszpańską przygodę! Nauczyliśmy się wiele zarówno zawodowo jak i rozwinęliśmy nasze umiejętności językowe i społeczne! Na długo pozostanie w Nas zachwyt kulturą Hiszpanii!

Czytaj więcej

Wycieczka do Cabo da Gata

Erasmus + ,,Energetycznie w dorosłe życie”.

W sobotę 13.07.2019r. odwiedziliśmy piękne miasto Cabo de Gata.
Nasza wycieczka miała rodzaj odpoczynku, więc powędrowaliśmy na plażę.
Uśmiechy na twarzy towarzyszyły nam cały dzień, woda była słona, ale do przeżycia 😀
Jedyne co nam teraz zostało to wspomnienia i opalenizny.
Zapraszamy do fotorelacji

Czytaj więcej

Pracujemy!

Za nami kolejny tydzień praktyk w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe życie”! W tym tygodniu odbywała się także kontrola realizacji praktyk – na wizycie był Pan Dyrektor, który odwiedził miejsca odbywania praktyk i warunkami jakie mamy w miejscu zakwaterowania.
W sobotę byliśmy na cudownej plaży Cabo da Gata – relacja już wkrótce!

Czytaj więcej

Wybrzeże Nerja

Erasmus+”Energetycznie w dorsłe życie”!


To była bardzo intensywna niedziela! Dziś byliśmy w małej osadzie o nazwie Maro na kajakach! Płynąc wzdłuż wybrzeża podziwialiśmy cudne klify i skały wybrzeża i zaliczyliśmy kąpiel w całkiem zimnym morzu! Następnie zwiedziliśmy jaskinie przy Nerja. Zwiedziliśmy urokliwe miasteczko Frigiliana by ostatecznie zakończyć nasz dzień w centrum Nerja na balkonie de Europa! Wspaniałe widoki i słoneczna plaża pozostaną w pamięci na długo!
Nie zapomnieliśmy również, że właśnie dziś nasz kolega Michał kończy swoje 18 lat! Przygotowaliśmy mu mała niespodziankę 😉.

Fotorelacja poniżej.

Czytaj więcej

1 tydzień praktyk!

Erasmus + ,,Energetycznie w dorosłe życie”.

Za nami pierwszy tydzień praktyk. Jest to czas, w którym aklimatyzujemy się i sprawdzamy swoje umiejętności językowe. Wszyscy bardzo dobrze czujemy się w swoich firmach. Od poniedziałku zmierzymy się z nowymi zadaniami przygotowanymi dla nas przez naszych pracodawców.

Czytaj więcej

Wycieczka do Los Cahorros

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”

Rozpoczął się weekend a my zwiedzamy kolejne piękne miejsca Andaluzji! Dziś wybraliśmy się do wąwozu Los Cahorros we wiosce Monachil. Malownicze widoki, trudne przejścia, wiszące mosty to jedne z wielu atrakcji tego miejsca! Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi zdjęciami!

Czytaj więcej

Wycieczka do Kordoby!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”

Dziś zwiedziliśmy Córdobe! Na sam początek przeszliśmy przez Mezquite, czyli wielki meczet oraz ogrody i mozaiki zwane Alcazar.
Po zobaczeniu i zrobieniu mnóstwa zdjęć poszliśmy w stronę ulic starego miasta. Córdoba jest naprawdę pięknym i słonecznym miejscem. Od samego rana tętniące życiem ulice przepełnione są krzykami radosnych Hiszpanów i turystów, wszyscy są tam bardzo przyjaźni. Wycieczkę uznaliśmy w 100% za udaną!

Czytaj więcej

Już w Granadzie!

Dzień wylotu na praktyki do Hiszpanii za nami!
Po dość długiej podróży, cała grupa szczęśliwa i pełna energii rozpakowała się i zaczęła zwiedzać przepiękną Granadę. Poniżej kilka zdjęć z pierwszego dnia wyjazdu, a już jutro zdjęcia z pierwszej wycieczki!

Czytaj więcej

Witaj Granado!

Właśnie dziś, kolejna 20 osobowa grupa naszych uczniów wylatuje do słonecznej Granady w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”!
Pod okiem Pani Demczuk oraz Pana Nowaka uczniowie odbędą 3 tygodniowy staż w firmach hiszpańskich!
Udanego lotu! Kolejne relacje już wkrótce!

Czytaj więcej

Erasmus+ – lista kandydatów

Mamy za za sobą pierwszy etap rekrutacji- poniżej lista kandydatów którzy złożyli swoje aplikacje.

Lista kandydatów

Od przyszłego tygodnia rozpoczną się rozmowy w języku angielskim wg harmonogramu który podany zostanie w ciągu najbliższych 2 dni.
Rozmowa to opis obrazka oraz krótka scenka sytuacyjna (np. kupowanie biletu, oprowadzanie po mieście itp)
POWODZENIA!

Czytaj więcej

„Energetycznie w dorosłe życie” – rekrutacja

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Energetycznie w dorosłe życie” programu Erasmus+ – staż na rok 2019.

Wyjazd do słonecznej Andaluzji planowany jest  w terminie 29 czerwca  – 20 lipca 2019 roku.  W ramach stażu 20 uczniów klas 2 i 3  Technikum nr 8 wyjadą na 3 tygodniowe praktyki, poznają kulturę i język tego pięknego kraju. W tym roku miejscem docelowym jest cudowna GRANADA!

Czytaj więcej

Wspomnienia po przyjeździe

Na koniec jeszcze kilka zdjęć z pracy w cudownej Sewilli w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe życie”!

Czytaj więcej

18 maja 2018 Zakończenie!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”.

Nasza trzy tygodniowa hiszpańska przygoda i staż zawodowy dobiega już końca! Dzisiaj miało miejsce uroczyste rozdanie Certyfikatów potwierdzających odbycie stażu w ramach projektu oraz 10 godzinowego kursu hiszpańskiego. Każdy ma swoje przemyślenia dotyczące stażu, każdy nauczył się czegoś nowego i chyba wszyscy będą mile wspominali czas spędzony w Sewilli! Gorące podziękowania dla naszych opiekunek na miejscu – Rocio i Marty oraz naszych opiekunów – Pani Demczuk oraz Pana Laski!

Czytaj więcej

17 maja 2019 W pracy!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”.
Program Erasmus+ to przede wszystkim możliwość odbycia stażu zawodowego w hiszpańskich firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej! Poniżej kilka fotek z pracy jak również z Panią Dyrektor która wizytowała wraz z koordynatorem projektu miejsca praktyk! Kolejne zdjęcia już wkrótce.

Czytaj więcej

13 kwietnia-Gibraltar!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”W niedzielę 13 maja odbyliśmy wycieczkę do nadmorskiej miejscowości Tarifa. Mieliśmy okazję obserwować delfiny w ich naturalnym środowisku w akwenie cieśniny Gibraltarskiej. Następnie ze szczytu Gibraltaru podziwialiśmy cudowne widoki i odbyliśmy spacer ścieżką widokową. Wycieczka bardzo intensywna – od rana do wieczora -ale przy świetnej pogodzie i dopisujących humorach.

Czytaj więcej

7maja2018 Wycieczka do Olhao

Wczoraj, w ramach projektu Erasmus+ wraz z grupą rumuńskich uczniów z Galati, byliśmy na wycieczce w portugalskim Olhao. Jest to tradycyjne miasteczko rybackie, u wybrzeża, którego rozciąga się szereg wysepek. Dzień spędziliśmy na plaży jednej z nich. Po krótkiej podróży promem do osady Culatra, wyruszyliśmy pomostem na plażę Culatra-Mar nad brzegiem Atlantyku. Czas upłynął nam szybko na plażowaniu, kąpieli (w dość chłodnej wodzie Atlantyku), grze w piłkę, czy zbieraniu przepięknych muszelek i nadszedł czas powrotu do Sewilli. A od dziś zaczynamy drugi tydzień praktyk zawodowych…

Czytaj więcej

5maja2019

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Acuario de Sevilla. To był miło spędzony czas😀 Mogliśmy stanąć oko w oko z rekinem, czy anakondą, a także podziwiać różnorodność fauny i flory wodnej. Następnie udaliśmy się pod piękną, barwną bramę Portada de la Feria de Abril 2018, która pozostała po kwietniowych targach. Jutro czeka nas wycieczka do portugalskiego Olhao…

Czytaj więcej

4maja 2018

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
Po kolejnym dniu praktyk uczestnicy projektu miło spędzili trochę czasu na zajęciach językowych.

Czytaj więcej

2 maja 2018

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
W dniu dzisiejszym uczestnicy projektu rozpoczęli swoje praktyki w różnych firmach związanych z telekomunikacją oraz energetyką odnawialną. Wszyscy uczniowie mogli się wykazać i pokazać, że żadnej pracy się nie boją, a także zapoznać się ze sposobem pracy w Hiszpanii.

Czytaj więcej

Zwiedzamy Sewillę!

Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe życie”

Dzisiejszy dzień z uwagi na „Święto pracy” wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Odwiedziliśmy przepiękny Park Marii Luizy („zielone płuca Sewilli”) oraz wchodzące w jego skład Plac Hiszpański i Plac Amerykański.

Czytaj więcej

1 dzień w Sewilli

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
Pierwsze dni za nami. Trochę popadało, ale nawet to nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu i podziwianiu uroków pięknej Sevilli. Wczoraj razem z panią Martą (naszą opiekunką oraz przewodniczką) zwiedziliśmy Santa Cruz – zabytkową dzielnicę Sevilli o bardzo bogatej historii.

Czytaj więcej

Projekt Erasmus+ Energetycznie w dorosłe życie nr 2017-1-PL01-KA102-037557

28 kwietnia w sobotę rozpoczęliśmy pierwszą mobilność do Sewilli w ramach projektu  Erasmus+  Energetycznie w dorosłe życie nr 2017-1-PL01-KA102-037557.

Nasi uczniowie przez 3 tygodnie będą odbywali staż w firmach branży energetyki odnawialnej i telekomunikacyjnej. Dziś odbywają pierwsze spotkania z pracodawcami a w czasie wolnym zwiedzają miasto! Zachęcam do obejrzenia zdjęć z wyjazdu!

Czytaj więcej

Sewilla’2018

Dzisiaj 29 osobowa grupa naszych uczniów wyruszyła na 3 tygodniowe praktyki do słonecznej Sewilli w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”. W ramach projektu uczniowie będą pracowali w firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej a w wolnych chwilach oraz w weekendy będą zwiedzali ten piękny kraj!

Czytaj więcej

Erasmus+ – Zebranie rodziców

23 kwietnia o godz. 18:00 w sali nr 4 odbędzie się zebranie rodziców i uczniów
uczestniczących w projekcie Erasmus+ i wyjeździe do Sewilli.

Obecność obowiązkowa!

W menu pliki szkoły opublikowano informacje dotyczące wyjazdu jak również listę i adresy firm w których młodzież będzie pracowała.

Przypominam o konieczności wyrobienia dziecku karty EKUZ w oddziale NFZ! Kartę otrzymają Państwo podczas jednej wizyty po wypełnieniu stosownego formularza w siedzibie NFZ.

Czytaj więcej

Erasmus+ – informacje organizacyjne

Już 28 kwietnia wyjeżdża 20 osobowa grupa naszych uczniów do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+”Energetycznie w dorosłe życie”!

W poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 18:00 s.4 odbędzie się spotkanie z rodzicami i uczestnikami wyjazdu.

Bardzo proszę zapoznać się z informacjami dotyczącymi stażu:

Informacje organizacyjne dla uczestników i rodziców

 

Czytaj więcej

Lista zakwalifikowanych do projektu Erasmus+

Lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu na staż w ramach programu Erasmus+           pt. „Energetycznie w dorosłe życie” nr 2017-1-PL01-KA102-037557

Lista zakwalifikowanych

Czytaj więcej

Lista kandydatów na staż – Erasmus+

Pierwszy etap rekrutacji do projektu Erasmus+ mamy już za sobą! Poniżej lista osób które złożyły swoją aplikację.

Już wkrótce podany zostanie termin rozmów kwalifikacyjnych.
Pamiętajcie – w kontekście kończącego się semestru – że warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest brak ocen niedostatecznych i NKL!

Lista aplikujących

Czytaj więcej

Regulamin Rekrutacji do projektu Erasmus+

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji
do projektu Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe Życie”

edycja 2018

REGULAMIN REKRUTACJI’2018

Czytaj więcej

REKRUTACJA – Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Energetycznie w dorosłe życie” programu Erasmus+.

Wyjazd do słonecznej Andaluzji planowany jest  w terminie 28 kwietnia  – 19 maja 2018 roku.  W ramach stażu 20 uczniów klas 2 i 3  Technikum nr 8 wyjadą na 3 tygodniowe praktyki, poznają kulturę i język tego pięknego kraju.

Czytaj więcej

Erasmus+ Granada’2016 Prezentacja

 

Prezentacja POWERPOINT- Erasmus+

 

Czytaj więcej

Uroczyste pożegnanie!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
No i nadszedł ten dzień, w którym żegnamy się z Sewillą

Czytaj więcej

Wycieczka do Tarify!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
27 maja odwiedziła nas delegacja z Naszej Szkoły! Podczas wizyty tzw.”monitorującej” Pani Kołodziej i Pan Kurowski zwiedzili zakłady pracy gdzie pracujemy, sprawdzili miejsca noclegowe i warunki ogólne w Sewili.

29 maja byliśmy na wycieczce w Tarifie  -pięknej miejscowości położonej na morzem i oceanem. Zwiedziliśmy ruiny starożytnego miasta na plaży Bolonia. Odbyliśmy fascynujący rejs po cieśninie Gibraltarskiej – mieliśmy okazję podziwiać, delfiny i manaty w swoim naturalnym środowisku!

Czytaj więcej

Dzień Mamy -Pozdrowienia z Sewilli!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Na wstępie – wszystkim

Czytaj więcej

Setas de Sevilla

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Kolejny wypad na miasto – Setas de Sevilla, dom Piłata, ogrody przy murach otaczających „starą” Sewillę.

Czytaj więcej

Zajęcia na mieście

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Na dzisiejszą wycieczkę wybraliśmy się na drugi brzeg rzeki do dzielnicy zwanej TRIANA – dzielnica tancerek flamenco oraz torreadorów. Pogoda nas nie rozpieszcza (patrz zdjęcie z temperaturą)

Czytaj więcej

Wycieczka do Taviry w Portugalii!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Nasza wyprawa do Portugalii – dzisiaj nareszcie wolne więc wypoczywamy – zasłużyliśmy sobie:)
Reszta zdjęć z plaży w prywatnych kolekcjach.

Czytaj więcej

Wycieczka do muzeum archeologii

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Kolejna wycieczka – tym razem do muzeum archeologii.

Czytaj więcej

Poznajemy Sewillę

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Kolejna wycieczka, na którą wybraliśmy się aby poznać różne, dziwne zakątki Sewilli, np. dzielnica Santa Cruz, Uniwersytet Sewilla, który kiedyś był Królewską Fabryką Cygar.

Czytaj więcej

Kolejny dzień w pracy i na mieście!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Kolejny dzień praktyk w upale – ciężko było ale dajemy radę – jest super.
Popołudnie spędziliśmy spacerując po Sevilli – Puerta de Macarena, Kolumny Herkulesa oraz Parlament Andaluzji.
Oprócz tego oczywiście wielka miłość i życie Andaluzyjczyków – flamenco.

Czytaj więcej

Praktyki w Hiszpanii

Na co dzień pracujemy w firmach zajmujących się telekomunikacją, teleinformatyką oraz energetyką odnawialną.

Poniżej fotorelacja z naszych miejsc pracy!

Czytaj więcej

Plac Hiszpański i nie tylko!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Hiszpania i jej prawdziwe oblicze – upały – 34 stopnie.
Pomimo upałów po lunchu wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do parku Marii Luizy oraz na Plac Hiszpanii – ponieważ piękna tych obiektów nie da się opisać, pozostaje Wam tylko podziwiać zdjęcia.
W parku Marii Luizy, Pani Basia Labus przygotowała dla nas „wieczorek zapoznawczy” – dzięki kilku zabawom szybko przyswoiliśmy sobie swoje imiona i zintegrowaliśmy się.

Czytaj więcej

Wycieczka do Cadiz

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Dzisiaj – słodkie lenistwo:)
Wyprawa do Cadiz (miasto, które ma 3000 lat) rozpoczęła się deszczowo ale zakończyła baaaardzo słonecznie. Zwiedziliśmy najpiękniejsze zabytki tego wyjątkowego miasta i była również okazja wykąpać się w morzu!
Po powrocie do hostelu czekała na nas wyśmienita kolacja.

Czytaj więcej

Pierwszy dzień Praktyk!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Pierwszy dzień  praktyk już minął – było ciężko ale ciekawie. Poznaliśmy miejsca pracy, swoich opiekunów i zakres obowiązków.
Po południu odbyły się  zajęcia języka hiszpańskiego z Martą – naszą opiekunką w Sewilli.

Czytaj więcej

Erasmus+ Pierwszy dzień za nami!

Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Pierwszy dzień już prawie za nami. Był pełen wrażeń – wizyty w miejscach praktyk, podróże autobusem przez całe miasto, no i oczywiście popołudniowy spacer po centrum Sevilla. Fotorelacja poniżej!

Czytaj więcej

Rozpoczynamy staż w Hiszpanii – Erasmus+

Erasmus+  „Energetyczna Łączność z Europą”  nr 2015-1-PL01-KA102-015877
Rozpoczynamy staż w Sewilli

10 maja spod katowickiego IMAXA  wybrana, 16 osobowa grupa uczniów Technikum nr 8 rozpoczęła staż w słonecznej Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+. W tym roku staż obywa się Sewilli w firmach branży energetycznej i telekomunikacyjnej. Opiekunami grupy w tym roku jest Pani Beata Słowińska i Adam Bieniek. Tegoroczny staż obywa się wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą młodzieży z Technikum Lotniczego!

Czytaj więcej

Erasmus+ – zebranie rodziców -zmiana terminu

Z przyczyn organizacyjnych zebranie rodziców uczniów zakwalifikowanych do projektu Erasmus+ zostało przełożone na 30 stycznia 2017 roku na godz. 17:00. Za zmianę przepraszam.

Czytaj więcej

„Erasmus+” – lista osób zakwalifikowanych

Komisja rekrutacyjna wytypowała 16+2 uczniów którzy będą brali udział w stażu zawodowym w ramach projektu Erasmus+ pt. „Energetyczna Łączność z Europą”.

Lista zakwalifikowanych

18 stycznia o godz. 17:00 w sali 16 odbędzie się zebranie rodziców i uczniów biorących udział w projekcie.

Od 18 stycznia do 24 stycznia w godz. 9 – 12:30 odbędą się zajęcia z języka hiszpańskiego.

Czytaj więcej

Erasmus+ – rozmowy kwalifikacyjne do projektu

Harmonogram rozmów w języku angielskim w ramach projektu Erasmus+

Harmonogram rozmów kwalifikacyjnych

Czytaj więcej

Lista Kandydatów – Erasmus+

Lista kandydatów do wyjazdu na praktyki do Hiszpanii
w ramach projektu Erasmus+ pt.”Energetyczna Łączność z Europą”
Rekrutacja podstawowa

Lista kandydatów – PDF

Czytaj więcej

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji – Rekrutacja

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji – zajęcia dla uczniów katowickich szkół.

Opis projektu:  Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej w 25 szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Katowic, poprzez realizację do 30 czerwca 2018 r. dziewięciu typów pozalekcyjnych zajęć dodatkowych w zakresie kształcenia ogólnego, w obszarach wymagających szczególnego wsparcia, wyznaczonych na podstawie diagnozy edukacyjnej poszczególnych placówek.
Okres realizacji projektu: 1 lipca 2016r. – 30 czerwca 2018r.

Czytaj więcej

Ostatnie 3 dni na złożenie aplikacji do Erasmus+

Z uwagi na liczne prośby uczniów do środy 21 grudnia można jeszcze składać aplikacje do projektu Erasmus+ pt. „Energetyczna Łączność z Europą”.

W ramach projektu 16 uczniów wyleci w terminie 6 maja 2017r. do 27 maja 2017r. (termin może jeszcze ulec zmianie!) do pięknej Andaluzji w Hiszpanii na 3 tygodniowe praktyki zawodowe w firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej!

Regulamin Rekrutacji

Czytaj więcej

Zgłaszanie aplikacji do Projektu Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”

Rozpoczynamy rekrutację na udział do projektu Erasmus+ pt. „Energetyczna Łączność z Europą”.

W ramach projektu 16 uczniów wyleci w terminie 6 maja 2017r. do 27 maja 2017r. (termin może jeszcze ulec zmianie!) do pięknej Andaluzji w Hiszpanii na 3 tygodniowe praktyki zawodowe w firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej!

Regulamin Rekrutacji

Czytaj więcej

Pożegnania czas – projekt Erasmus+

Powoli kończy się już nasza hiszpańska przygoda w ramach projektu Erasmus+. Wczoraj uroczyście – w towarzystwie zaprzyjaźnionej grupy z Technikum nr 1 w Knurowie – rozdane zostały certyfikaty dla uczestników wyjazdu. Podczas wieczornego grilla nastąpił moment podziękowań i podsumowania ostatnich trzech tygodni. Powoli przygotowujemy się do wyjazdu!

Czytaj więcej

Ostatni weekend – Erasmus+

Ostatni weekend już dawno za nami. Zwiedziliśmy malowniczą nadmorską miejscowość Almunicar a w niedzielę plaże Cabo da Gata. Obecnie trwa ocena osiągnięć praktykantów przez hiszpańskich pracodawców. Powoli przygotowujemy się do powrotu do domu…

Czytaj więcej

Zwiedzamy Alhambrę – Hiszpania’2016

Dzisiaj, osoby które nie widziały w latach ubiegłych Alhambry, miały okazję zwiedzić ten jeden w najpiękniejszych zabytków kultury islamskiej w Europie. Zachęcam do zapoznania się z fotorelacją!

Czytaj więcej

Mija właśnie intensywnie spędzony weekend w Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+. W sobotę, w ogromnym żarze Andaluzyjskiego słońca zwiedzaliśmy Cordobę natomiast w niedzielę zrobiliśmy sobie wycieczkę do przepięknej Nerja. Miejscowość typowo wypoczynkowa z malowniczym wybrzeżem. Od jutra rozpoczynamy drugi tydzień praktyk!

Czytaj więcej

Carmen de los Mártires w Granadzie

W piątek zwiedziliśmy piękny park Carmen de los Mártires w Granadzie. Park  znajduje się na wzgórzu Mauror, niedaleko Alhambry. Arabowie nazywali te tereny Campo de Ahabul, podczas gdy przez chrześcijan były znane jako Corral de los Cautivos. Jest to największy tego typu kompleks w Granadzie. Zajmuje powierzchnię siedmiu hektarów, na których zaprasza do odwiedzenia romantycznych ogrodów, sadów pochodzących z czasów Nasrydów i podziwiania niezapomnianej panoramy miasta. Zdjęcia do obejrzenia poniżej! Już jutro jedziemy na wycieczkę do Cordoby. Fotoreportaż już wkrótce 🙂

Czytaj więcej

Wizyta w parku Garcia Lorka

Trwa pierwszy tydzień naszych zagranicznych praktyk. Oprócz zajęć praktycznych u hiszpańskich pracodawców realizowany jest popołudniami program kulturalny. Wczoraj odwiedziliśmy parka Garcia Lorka w Granadzie. Jak widać na zdjęciach największym powodzeniem cieszył się…plac zabaw. Zachęcam do obejrzenia zdjęć 🙂

Czytaj więcej

Niedziela już za nami!

Niedziela upłynęła nam plażowo w pięknej Maladze. Zanim jednak zakosztowaliśmy uroków orzeźwiającego morza i malowniczo położonej plaży, zwiedziliśmy katedrę, twierdzę Alcazaba oraz muzeum Picasso. Nikt się nie spalił na słońcu  co jest sporym szczęściem. Zakończenie weekendu uważać należy za bardzo udane. Już dzisiaj zaczynamy praktyki! Zachęcam do obejrzenia zdjęć :).

Czytaj więcej

Praktyki w Hiszpanii – 1 dzień!

Rozpoczął się projekt Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”.
Za nami długa podróż z Katowic do Granady. Zdążyliśmy zwiedzić wieczorem to piękne miasto. Jutro kolejna wycieczka…MALAGA! Fotorelacja poniżej.

Czytaj więcej

Zajęcia w ramach projektu Erasmus+

Rozpoczynamy zajęcia przygotowujące uczniów do wyjazdu na praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+. Proszę się zapoznać z harmonogramem zajęć – szczegóły poniżej.

Czytaj więcej

Lista uczestników – Erasmus+

Poniżej lista uczestników na wyjazd na praktyki do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą” w terminie 25.06-16.07.2016r.

W dniu 1 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie rodziców i uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Obecność obowiązkowa. W wyjątkowych sytuacjach uzasadnionej nieobecności proszę o pilny kontakt z koordynatorem projektu – p. Kurowskim!

Czytaj więcej

Rozmowy rekrutacyjne -Erasmus+

Harmonogram rozmów w języku angielskim dla osób aplikujących do projektu Erasmus+ pt.”Energetyczna Łączność z Europą”

Czytaj więcej

Erasmus+ – Lista Kandydatów

Lista uczniów którzy złożyli aplikację do projektu Erasmus+
pt.”Energetyczna Łączność z Europą”

Do projektu zgłosiło się łącznie 26 uczniów Naszej Szkoły! Bardzo się cieszę i życzę powodzenia w procesie rekrutacji!

Jednocześnie informuję, że w chwili obecnej termin wyjazdu do Hiszpanii to 25 czerwca – 16 lipca 2016 roku.

W pierwszych dniach stycznia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim – osobna informacja o terminarzu  będzie podana już wkrótce.

Czytaj więcej

Regulamin Rekrutacji do Projektu Erasmus+

Regulamin rekrutacji
na staż w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS +

Projekt mobilności
pt. ”Energetyczna Łączność z Europą”
nr: 2015-1-PL01-KA102-015877

Edycja na rok 2015/2016

W Projekcie udział brać mogą uczniowie klas drugich i trzecich Technikum nr 8 w Katowicach.

Rekrutacja na wyjazd do Hiszpanii w ramach programu „Erasmus +” odbywa się na podstawie klasyfikacji punktowej i wyników za I semestr roku szkolnego 2015/2016 oraz osiągnięć w poprzednim roku szkolnym.
Podstawą udziału w rekrutacji punktowej jest brak ocen niedostatecznych i klasyfikacja ze wszystkich przedmiotów za I półrocze oraz minimum poprawne zachowanie.*

Poniżej umieszczono kategorie razem z rozpisanymi kryteriami punktacji:

1. Zaangażowanie w życie klasy i szkoły (np...

Czytaj więcej

Zgłaszanie aplikacji do Projektu Erasmus+ „Energetyczna Łączność z Europą”

Rozpoczynamy rekrutację na udział do projektu Erasmus+ pt. „Energetyczna Łączność z Europą”.

W ramach projektu 16 uczniów wyleci w terminie 30 kwietnia 2015r. do 21 maja 2015r. do pięknej Andaluzji w Hiszpanii na 3 tygodniowe praktyki zawodowe w firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej!

Regulamin, informacje dotyczące projektu dostępne są w menu górnym strony!

Czytaj więcej

Sacromonte. Wizyta w remizie -Hiszpania’2015.

Kilka zdjęć ze spaceru po Sacromonte. Ponieważ w grupie jest pasjonat służb strażackich dlatego młodzież odwiedziła lokalną remizę strażacką.

Czytaj więcej

Praktyki w Hiszpanii

Rozpoczyna się ostatni tydzień pobytu Naszej młodzieży w hiszpańskiej Granadzie. Poniżej zdjęcia nadesłane przez uczniów 🙂

Czytaj więcej

Alhambra i Corrida – kolejne atrakcje

Uczniowie Naszej Szkoły nie nudzili się w ubiegły weekend…

Kolejna po wycieczce do Malagi był warowny zespół pałacowy w Grenadzie zbudowany w latach 1232–1273 i rozbudowywany do XIV wieku – Alhambra. W niedzielę wieczorem chętni brali udział w corridzie…

Czytaj więcej

Hiszpania’2015 – Wycieczka do Malagi

Wczoraj odbyła się wycieczka do nadmorskiej Malagi. Oprócz cudownych zabytków tego miasta mieliśmy okazję odwiedzić również plażę. Fotorelacja poniżej 🙂

Czytaj więcej

Hiszpania’2015-Wycieczka do Kordoby

W niedzielę 12 kwietnia odbyła się wycieczka do Kordoby – jest miasto w południowej Hiszpanii  nad rzeką Gwadalkiwir.  Zwiedziliśmy między innymi:

Puente Romano – 16 łukowy most nad Gwadalkiwirem, zbudowany za czasów Augusta, wielokrotnie przebudowywany.

Mezquita – przebudowany na katedrę meczet, jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu.

Pałace z XV i XVI w.: Casa de los Villalones, Casa del Indiano, Palacio de los Paez de Castillejo, Palacio Museo de Viana i wiele innych zachwycających zabytków architektury 🙂

Fotorelacja poniżej 🙂

Czytaj więcej

Na farmie – zdjęcia od uczniów

Garść zdjęć nadesłanych dzisiaj przez naszych uczniów. Wyglądają na szczęśliwych 🙂

Czytaj więcej

Nasi uczniowie pracują :)

W ubiegły weekend odbyła się w Hiszpanii wizyta kontrolująca. Pani Dyrektor oraz koordynator projektu p. Kurowski udali się do Granady by sprawdzić warunki lokalowe, pobytu oraz zwiedzić wybrane zakłady pracy.

Czytaj więcej

Energetycy na farmach solarnych

Nasi praktykanci zaczęli już pracę. Energetycy pracują w jednej z największej w okolicy firmie z branży energetyki odnawialnej. Poniżej zdjęcia nadesłane przez uczniów 🙂 oraz kilka zdjęć całej grupy.

Czytaj więcej

Pierwszy dzień w pracy

Powoli docierają pierwsze zdjęcia i relacje z praktyk naszych uczniów w Granadzie :).

Dzisiaj wszyscy zapoznali się z miejscem pracy, zakresem obowiązków, regulaminem BHP.

Po południu wszyscy brali udział w wycieczce po Granadzie. Fotorelacja poniżej 🙂

Zachęcam do odwiedzania tej części naszej strony (Leonardo da Vinci) bo będą się pojawiały kolejne zdjęcia.

Czytaj więcej

Praktyki w Hiszpanii czas zacząć!

Dzisiaj, 7 kwietnia 2015r. o godz 6:45 z samego rana grupa 16 naszych uczniów wraz z 2 opiekunkami i bliźniaczą grupą z Technikum Lotniczego wyjechała w długą podróż do hiszpańskiej Granady. Ze skąpych informacji które do nas na razie docierają wiemy że na pewno szczęśliwie dotarli na miejsce.  Już jutro rozpoczną praktyki w firmach hiszpańskich branży telekomunikacyjnej, teleinformatycznej i energetyki odnawialnej.

Całość wyjazdu finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Leonardo da Vinci.

Czytaj więcej

Spotkanie organizacyjne – Leonardo da Vinci

Przypominam, że w dniu 26 kwietnia o 17:30 w sali nr 16 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i uczniów wyjeżdżających w ramach projektu Leonardo da Vinci do Hiszpanii.

 

Czytaj więcej

Harmonogram zajęć językowych -Leonardo da Vinci

Opublikowano już Harmonogramem zajęć językowych realizowanych w ramach projektu Leonardo da Vinci.

Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się ze szczegółami.

Czytaj więcej

Zajęcia feryjne dla osób wylatujących na praktyki do Hiszpanii

Harmonogram zajęć z języka hiszpańskiego oraz przygotowania kulturowego realizowanych w ramach projektu Leonardo da Vinci.

Czytaj więcej

Lista uczniów zakwalifikowanych na wyjazd do Hiszpanii

Lista uczniów zakwalifikowanych na wyjazd do Hiszpanii w kwietniu 2015 roku
w ramach projektu „W Łączności z Europą”

Zebranie rodziców i uczniów biorących udział w projekcie!

Czytaj więcej

Program Leonardo da Vinci – komunikat

Poniżej lista kandydatów którzy złożyli swoje aplikacje do projektu „W łączności z Europą” oraz terminarz rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim. Obecność obowiązkowa. W sytuacjach wyjątkowych proszę kontaktować się z koordynatorem programu czyli z panem Kurowskim.

Czytaj więcej

Przedłużenie ostatecznego okresu aplikacji do projektu

UWAGA!

Z uwagi na fakt, że nie wszyscy chętni chcący uczestniczyć w rekrutacji do projektu stażu w Hiszpanii w ramach programu Leonardo da Vinci „W Łączności z Europą” zdążyli złożyć swoje aplikacje został przedłużony ostateczny termin nadsyłania CV i listów motywacyjnych. Termin ten upływa ostatniego dnia listopada.

Raz jeszcze zachęcam wszystkich do wysyłania swoich zgłoszeń!

Czytaj więcej

Staż w Hiszpani – rekrutacja’2014

logo_llpRozpoczynamy rekrutację do programu

Leonardo da Vinci „W Łączności z Europą” na rok szkolny 2014/2015

W ramach programu Leonardo da Vinci w kwietniu 2014 roku wyjechało do Hiszpanii na trzy tygodniowe praktyki 16 uczniów.

Zachęcam do odwiedzenia strony poświęconej ubiegłorocznej edycji projektu:

 W Łączności z Europą’2014

W roku 2015 na praktyki zawodowe wyjedzie kolejnych 16 uczniów Naszej szkoły.
Program zapewnia przelot, zakwaterowanie, wyżywienie i …kieszonkowe. Wytypowani uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego i hiszpańskiego oraz z przygotowania kulturowego. Na miejscu w Hiszpanii uczniowie będą pracowali 4 godz dziennie u lokalnych pracodawców branży telekomunikacyjnej, teleinformatycznej i energetyki odnawialnej...

Czytaj więcej

Regulamin Rekrutacji

 

Czytaj więcej