Erasmus+ 2018-2019 „Energetycznie w dorosłe życie”

I to już koniec!

Erasmus+ Energetycznie w Dorosłe Życie!

Zakończyliśmy szczęśliwie naszą hiszpańską przygodę! Nauczyliśmy się wiele zarówno zawodowo jak i rozwinęliśmy nasze umiejętności językowe i społeczne! Na długo pozostanie w Nas zachwyt kulturą Hiszpanii!

Czytaj więcej

Wycieczka do Cabo da Gata

Erasmus + ,,Energetycznie w dorosłe życie”.

W sobotę 13.07.2019r. odwiedziliśmy piękne miasto Cabo de Gata.
Nasza wycieczka miała rodzaj odpoczynku, więc powędrowaliśmy na plażę.
Uśmiechy na twarzy towarzyszyły nam cały dzień, woda była słona, ale do przeżycia 😀
Jedyne co nam teraz zostało to wspomnienia i opalenizny.
Zapraszamy do fotorelacji

Czytaj więcej

Pracujemy!

Za nami kolejny tydzień praktyk w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe życie”! W tym tygodniu odbywała się także kontrola realizacji praktyk – na wizycie był Pan Dyrektor, który odwiedził miejsca odbywania praktyk i warunkami jakie mamy w miejscu zakwaterowania.
W sobotę byliśmy na cudownej plaży Cabo da Gata – relacja już wkrótce!

Czytaj więcej

Wybrzeże Nerja

Erasmus+”Energetycznie w dorsłe życie”!


To była bardzo intensywna niedziela! Dziś byliśmy w małej osadzie o nazwie Maro na kajakach! Płynąc wzdłuż wybrzeża podziwialiśmy cudne klify i skały wybrzeża i zaliczyliśmy kąpiel w całkiem zimnym morzu! Następnie zwiedziliśmy jaskinie przy Nerja. Zwiedziliśmy urokliwe miasteczko Frigiliana by ostatecznie zakończyć nasz dzień w centrum Nerja na balkonie de Europa! Wspaniałe widoki i słoneczna plaża pozostaną w pamięci na długo!
Nie zapomnieliśmy również, że właśnie dziś nasz kolega Michał kończy swoje 18 lat! Przygotowaliśmy mu mała niespodziankę 😉.

Fotorelacja poniżej.

Czytaj więcej

1 tydzień praktyk!

Erasmus + ,,Energetycznie w dorosłe życie”.

Za nami pierwszy tydzień praktyk. Jest to czas, w którym aklimatyzujemy się i sprawdzamy swoje umiejętności językowe. Wszyscy bardzo dobrze czujemy się w swoich firmach. Od poniedziałku zmierzymy się z nowymi zadaniami przygotowanymi dla nas przez naszych pracodawców.

Czytaj więcej

Wycieczka do Los Cahorros

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”

Rozpoczął się weekend a my zwiedzamy kolejne piękne miejsca Andaluzji! Dziś wybraliśmy się do wąwozu Los Cahorros we wiosce Monachil. Malownicze widoki, trudne przejścia, wiszące mosty to jedne z wielu atrakcji tego miejsca! Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi zdjęciami!

Czytaj więcej

Wycieczka do Kordoby!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”

Dziś zwiedziliśmy Córdobe! Na sam początek przeszliśmy przez Mezquite, czyli wielki meczet oraz ogrody i mozaiki zwane Alcazar.
Po zobaczeniu i zrobieniu mnóstwa zdjęć poszliśmy w stronę ulic starego miasta. Córdoba jest naprawdę pięknym i słonecznym miejscem. Od samego rana tętniące życiem ulice przepełnione są krzykami radosnych Hiszpanów i turystów, wszyscy są tam bardzo przyjaźni. Wycieczkę uznaliśmy w 100% za udaną!

Czytaj więcej

Już w Granadzie!

Dzień wylotu na praktyki do Hiszpanii za nami!
Po dość długiej podróży, cała grupa szczęśliwa i pełna energii rozpakowała się i zaczęła zwiedzać przepiękną Granadę. Poniżej kilka zdjęć z pierwszego dnia wyjazdu, a już jutro zdjęcia z pierwszej wycieczki!

Czytaj więcej

Witaj Granado!

Właśnie dziś, kolejna 20 osobowa grupa naszych uczniów wylatuje do słonecznej Granady w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”!
Pod okiem Pani Demczuk oraz Pana Nowaka uczniowie odbędą 3 tygodniowy staż w firmach hiszpańskich!
Udanego lotu! Kolejne relacje już wkrótce!

Czytaj więcej

Wspomnienia po przyjeździe

Na koniec jeszcze kilka zdjęć z pracy w cudownej Sewilli w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe życie”!

Czytaj więcej

18 maja 2018 Zakończenie!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”.

Nasza trzy tygodniowa hiszpańska przygoda i staż zawodowy dobiega już końca! Dzisiaj miało miejsce uroczyste rozdanie Certyfikatów potwierdzających odbycie stażu w ramach projektu oraz 10 godzinowego kursu hiszpańskiego. Każdy ma swoje przemyślenia dotyczące stażu, każdy nauczył się czegoś nowego i chyba wszyscy będą mile wspominali czas spędzony w Sewilli! Gorące podziękowania dla naszych opiekunek na miejscu – Rocio i Marty oraz naszych opiekunów – Pani Demczuk oraz Pana Laski!

Czytaj więcej

17 maja 2019 W pracy!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”.
Program Erasmus+ to przede wszystkim możliwość odbycia stażu zawodowego w hiszpańskich firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej! Poniżej kilka fotek z pracy jak również z Panią Dyrektor która wizytowała wraz z koordynatorem projektu miejsca praktyk! Kolejne zdjęcia już wkrótce.

Czytaj więcej

13 kwietnia-Gibraltar!

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”W niedzielę 13 maja odbyliśmy wycieczkę do nadmorskiej miejscowości Tarifa. Mieliśmy okazję obserwować delfiny w ich naturalnym środowisku w akwenie cieśniny Gibraltarskiej. Następnie ze szczytu Gibraltaru podziwialiśmy cudowne widoki i odbyliśmy spacer ścieżką widokową. Wycieczka bardzo intensywna – od rana do wieczora -ale przy świetnej pogodzie i dopisujących humorach.

Czytaj więcej

7maja2018 Wycieczka do Olhao

Wczoraj, w ramach projektu Erasmus+ wraz z grupą rumuńskich uczniów z Galati, byliśmy na wycieczce w portugalskim Olhao. Jest to tradycyjne miasteczko rybackie, u wybrzeża, którego rozciąga się szereg wysepek. Dzień spędziliśmy na plaży jednej z nich. Po krótkiej podróży promem do osady Culatra, wyruszyliśmy pomostem na plażę Culatra-Mar nad brzegiem Atlantyku. Czas upłynął nam szybko na plażowaniu, kąpieli (w dość chłodnej wodzie Atlantyku), grze w piłkę, czy zbieraniu przepięknych muszelek i nadszedł czas powrotu do Sewilli. A od dziś zaczynamy drugi tydzień praktyk zawodowych…

Czytaj więcej

5maja2019

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Acuario de Sevilla. To był miło spędzony czas😀 Mogliśmy stanąć oko w oko z rekinem, czy anakondą, a także podziwiać różnorodność fauny i flory wodnej. Następnie udaliśmy się pod piękną, barwną bramę Portada de la Feria de Abril 2018, która pozostała po kwietniowych targach. Jutro czeka nas wycieczka do portugalskiego Olhao…

Czytaj więcej

4maja 2018

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
Po kolejnym dniu praktyk uczestnicy projektu miło spędzili trochę czasu na zajęciach językowych.

Czytaj więcej

2 maja 2018

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
W dniu dzisiejszym uczestnicy projektu rozpoczęli swoje praktyki w różnych firmach związanych z telekomunikacją oraz energetyką odnawialną. Wszyscy uczniowie mogli się wykazać i pokazać, że żadnej pracy się nie boją, a także zapoznać się ze sposobem pracy w Hiszpanii.

Czytaj więcej

Zwiedzamy Sewillę!

Erasmus+ „Energetycznie w Dorosłe życie”

Dzisiejszy dzień z uwagi na „Święto pracy” wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Odwiedziliśmy przepiękny Park Marii Luizy („zielone płuca Sewilli”) oraz wchodzące w jego skład Plac Hiszpański i Plac Amerykański.

Czytaj więcej

1 dzień w Sewilli

Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”
Pierwsze dni za nami. Trochę popadało, ale nawet to nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu i podziwianiu uroków pięknej Sevilli. Wczoraj razem z panią Martą (naszą opiekunką oraz przewodniczką) zwiedziliśmy Santa Cruz – zabytkową dzielnicę Sevilli o bardzo bogatej historii.

Czytaj więcej

Sewilla’2018

Dzisiaj 29 osobowa grupa naszych uczniów wyruszyła na 3 tygodniowe praktyki do słonecznej Sewilli w ramach projektu Erasmus+ „Energetycznie w dorosłe życie”. W ramach projektu uczniowie będą pracowali w firmach branży telekomunikacyjnej i energetyki odnawialnej a w wolnych chwilach oraz w weekendy będą zwiedzali ten piękny kraj!

Czytaj więcej