Katowickie Targi Edukacyjne

20160408_104615

Za nami już kolejne Targi Edukacyjne które odbyły się  w dniach 7-8 kwietnia które odbyły się jak co roku na Placu Sejmu Sląskiego w budynku Centrum Kultury.

W tym roku wspierała nas firma Teltech która  we współpracy z BFS Group stworzyła program edukacyjny Fiber To The Future. Jego celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu telekomunikacji i teleinformatyki oraz rozwój umiejętności praktycznych naszych uczniów, którzy w przyszłości mają szansę na zatrudnienie w TELTECH. Więcej informacji nt. programu:  http://fiber.pszk.pl/

Uczniowie Gimnazjów którzy licznie odwiedzali nasze stanowisko mieli możliwość samodzielnie spawać włókna światłowodowe oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z dziedziny telekomunikacji.
Na stanowisku energetyki odnawialnej można było zobaczyć wykorzystanie „sztucznego słońca” do napędzania łopatek wiatraka.
W czasie targów można było zasięgnąć również informacji nt. naszych nowych kierunków kształcenia: Technika urządzeń dźwigowych i Technika chłodnictwa i klimatyzacji.